Jak wybrać suknię ślubną?

Wybór sukni ślubnej to jedna z trudniejszych, ale i najbardziej emocjonujących decyzji. Zanim zdecydujesz się na zakup czy też wypożyczenie konkretnej kreacji ślubnej często oglądasz różnego rodzaju suknie i magazyny ślubne, pytasz zamężne przyjaciółki o wskazówki i prosisz o podzielenie się doświadczeniem. Otrzymujesz różnego rodzaju rady i podpowiedzi, które niestety często są ze sobą sprzeczne.  Jeżeli czujesz się jeszcze bardziej zagubiona i nie wiesz jak wybrać suknię ślubną– ten tekst może okazać się pomocny. Poniżej przedstawiamy kilka rad, jak uniknąć  najczęściej popełnianych błędów przez  Panny Młode podczas poszukiwań wymarzonej kreacji.

Zbyt dużo doradców

Najprawdopodobniej jest to najważniejsza suknia w twoim życiu i chcesz mieć 100% pewności, że wyglądasz w niej perfekcyjnie, nie zabieraj jednak ze sobą połowy rodziny.  Zaproś mamę, siostrę bądź przyjaciółkę – najlepiej dwie-trzy zaufane osoby, które dobrze Ci życzą i mają dobry gust. Zbyt wiele opinii i rad może Ci zamieszać w głowie, przez co jeszcze trudniej będzie wybrać Ci tą jedyną, wymarzoną kreację.

Nastawienie na konkretny model

Zazwyczaj przed udaniem się do salonu sukien ślubnych Panny Młode mają wizję swojej kreacji. Czasem upragniony model nijak nie pasuje do Twojego typu sylwetki , pomimo że wydawać by się mogło, że będzie zupełnie inaczej. Pozwól zaproponować sobie coś innego, poddaj się na moment profesjonalizmowi sprzedawcy, a wyniki tego eksperymentu mogą cię mile zaskoczyć.

Brak zaufania do samej siebie

Wiele kobiet zbyt mocno sugeruje się opiniami innych osób.  Uwierz, że z pewnością poczujesz, kiedy nałożysz tą jedyną suknię ślubną. Musi ona sprawiać, że czujesz się w niej piękna i pewna siebie.  Jeśli czujesz, że suknia do końca nie pasuje do Ciebie, nie podejmuj od razu decyzji, lepiej się z tym prześpij.

Suknia Slubna 3

Przymierzanie zbyt wielu sukni

„Jak mam wybrać suknię ślubną to muszę przymierzyć każdą!” – nic bardziej mylnego. Zbyt wiele zmierzonych sukien wcale nie zbliża nas do wyboru ostatecznego modelu. Możesz przymierzyć wszystkie suknie w salonie i wiedzieć zdecydowanie mniej, niż po założeniu sześciu. Optymalna ilość to od 4 do 7. Próbowanie jednej sukni za drugą wprowadza mętlik i zwątpienie i zapominamy, z jakim zamysłem wybrałyśmy się na zakupy.

Strój Panny Młodej to nie tylko suknia

Pamiętaj, że wybierając  suknię nie możesz wydać na nią całego budżetu. Aby nie zaskoczyły Cię dodatkowe koszty już na początku musisz uwzględnić w końcowej kwocie także dodatki do stroju – welon, buty, torebka, pończochy, biżuteria i inne drobiazgi. Nie oszczędzaj na butach i bieliźnie, muszą być absolutnie wygodne, w końcu spędzisz w nich wiele godzin i najlepiej, abyś czuła się w nich bardzo komfortowo i po prostu o nich nie myślała.

Nie wahajcie się dzwonić, pisać i mailować z jakimikolwiek pytaniami – jesteśmy do Waszej dyspozycji.

0 KOMENTARZY

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *