Na Co Zwrócić Uwagę Wybierając Konkretny Zespół Weselny Lub DJ-A

Bez względu na to czy to zespół weselny czy DJ będzie grał na Waszym przyjęciu, musicie pamiętać o kilku ważnych, uniwersalnych zasadach. Oto 10 rzeczy na jakie trzeba zwrócić uwagę wybierając konkretny zespół weselny bądź DJ-a.

  • Najważniejsze to nie opierajcie się wyłącznie na rekomendacjach znajomych. To, co podoba się im, nie zawsze musi Wam odpowiadać.
  • Wybierając zespół weselny powiedzcie wprost i dodajcie klauzulę w umowie, że nie życzycie sobie grania z playbacku.
  • Zapoznajcie się dokładnie z ich portfolio, nagraniami z innych wesel i imprez. Często bardzo trudno jest znaleźć dobry zespół na wesele. Nieraz bywa tak, że kapele, jak i DJ-e to przypadkowi ludzie, którzy na muzyce w ogóle się nie znają.
  • Często się zdarza, że drużba i druhna nie są parą. Uprzedźcie zatem, że nie chcecie, aby zostali oni proszeni o „słodzenie wódki”.
  • Bardzo dokładnie omówcie cały repertuar i harmonogram imprezy. Omówienie tylko utworu granego w trakcie pierwszego tańca, wprowadzenia tortu czy podziękowań dla rodziców to za mało.
  • Ustalcie dokładnie czy życzycie sobie przeprowadzania gier i zabaw weselnych(jeżeli tak to jakich) oraz czy chcecie oczepin i jak mają one wyglądać.
  • Bardzo ważne jest jasne przedstawienie Waszego stanowiska, wobec spożywania przez muzyków alkoholu. Pamiętajcie, że to jest ich praca, nie są gośćmi, przecież nikt nie chciałby, aby członkowie kapeli czy też DJ, słaniali ledwo na nogach.
  • Sporządzenie umowy jest bardzo ważne bez względu na to, jak znane i zachwalane osoby zatrudniacie. To zapewni Wam poczucie bezpieczeństwa. Takie umowy można modyfikować, zatem pamiętajcie, że lepiej jest zapisać więcej niż za mało.
  • Koniecznie określcie ile i jak długich przerw zespół czy DJ potrzebują. Oczywiście muszą mieć czas aby naładować baterie, zjeść, napić się. Niestety nierzadko zdarzają się sytuacje, gdy muzycy częściej siedzą za stołem, niż pracują. Warto więc tego uniknąć i np. dodać dodatkowy podpunkt do umowy.
  • Ostatnią jednak nie najmniej ważną rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę wybierając konkretny zespół weselny bądź DJ-a to cena. Pamiętacie, że zespół za 20 tysięcy nie koniecznie będzie o niebo lepszy od tego za 8 tysięcy.

Jak już wspomniałam muzyka odgrywa na weselu bardzo ważną rolę. Toteż dokładnie i bez pośpiechu dokonajcie wyboru i zdecydujcie kto w trakcie Waszego wymarzonego przyjęcia będzie za nią odpowiedzialny.  Mam nadzieję, że wymienione rzeczy na jakie trzeba zwrócić uwagę wybierając konkretny zespół weselny bądź DJ-a Wam pomoże. Jeżeli jeszcze nie podjęliście decyzji zespół czy DJ, kilka porad znajdziecie na blogu Enjoy your wedding.

Nie wahajcie się dzwonić, pisać i mailować z jakimikolwiek pytaniami – jesteśmy do Waszej dyspozycji.

0 KOMENTARZY

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *