Jak podziękować gościom weselnym za przybycie na uroczystość?

Podziękowanie gościom za ich obecność w dniu ślubu nie jest niczym nowym w polskich obyczajach. Tradycyjnie młoda para obdarowuje weselników kawałkiem ciasta i butelką weselnego trunku. Dopiero od niedawna w Polsce pojawiła się moda na wręczanie coraz bardziej oryginalnych upominków. Oto kilka pomysłów jak podziękować gościom weselnym za przybycie na tą ważną uroczystość.

Ciasteczko

Ciastka to jedna z najczęściej spotykanych form podziękowania gościom. Prosty przepis na herbatniki bądź pierniki z pewnością nie sprawi Wam trudności. Zapakujcie je w ładne pudełka lub torebki i załączcie spersonalizowaną karteczkę, a goście z pewnością będą zachwyceni.

Czekoladki

Kto nie kocha czekolady? Z pewnością takich osób jest niewiele. Dobra belgijska czekolada, batoniki, trufle bądź suszone owoce w czekoladzie są  zarówno smacznym, jak i oryginalnym pomysłem  na prezent. Wystarczy, że podobnie jak ciasteczka, zapakujecie je w ozdobne pudełeczka lub woreczki, załączycie spersonalizowane  karteczki z motywem ślubnym, a zdecydowana większość gości z pewnością ucieszy się na taki smakołyk.

Alkohol

A może podziękować gościom weselnym za przybycie na uroczystość buteleczką ulubionego alkoholu? Wystarczy kupić małą butelkę trunku i w miejscu oryginalnej etykiety umieścić własną.

Roślinka

O kwiaty, tak jak o miłość trzeba nieustannie dbać, jest to zatem świetny symboliczny prezent. Można wręczyć małą roślinkę ogrodową, kwiat, zioła, czy sadzonkę drzewka. Jest bardzo dużo roślin, które bez problemu kupisz w sporej ilości. Potrzebujesz dodatkowo ładne doniczki lub niewielkie słoiki, obwiązane np. sznurkiem i gotowe. Goście widząc roślinkę w swoich domach z pewnością nie raz wspomną Wasze wesele.

Słoiczek miodu lub konfitury

A może robicie świetne konfitury, którymi będziecie chcieli podzielić się z weselnikami bądź w okolicy macie pasiekę? Malutkie słoiczki konfitur lub miodu, prezentują się bardzo dobrze na weselnych stołach. Dla lepszego efektu warto również ozdobić je sznurkiem wraz załączoną karteczką z Waszymi imionami oraz datą uroczystości.

Wszystkie prezenty możecie ustawić przy wyjściu z sali, tak, aby żegnając się z gośćmi wręczyć im z osobna podarunek. Możecie również ustawić je na stołach weselnych – na talerzu każdego z zaproszonych gości lub obok niego. Będziecie mieli wtedy pewność że każda z osób dostała upominek.

Mam nadzieję, że powyższy tekst okaże się Wam pomocny i będziecie już wiedzieć jak podziękować gościom weselnym za przybycie na uroczystość. A może macie jakieś swoje nietuzinkowe pomysły? Podzielcie się nimi w komentarzu!

Nie wahajcie się dzwonić, pisać i mailować z jakimikolwiek pytaniami – jesteśmy do Waszej dyspozycji.

2 KOMENTARZY

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *