Rok przed ślubem, czyli organizacja wesela i uroczystości zaślubin krok po kroku

Piękny i niezapomniany moment zaręczyn już za Wami, a Wy i Wasi najbliżsi powoli zastanawiacie się: ,,I co teraz z tym ślubem?”, ,,Jaką datę wybrać?”, ,,Która sala weselna?” i tak dalej… Organizacja wesela, jak i ślubu nie należy do najprostszych. Przed Wami wiele decyzji do podjęcia, kompromisów oraz stresujących sytuacji.  Należy jednak pamiętać, aby w całym zamieszaniu nie umknęło to, co najważniejsze – planujecie dzień, który będzie początkiem Waszego wspólnego życia.

Coraz więcej Par decyduje się na zatrudnienie konsultanta ślubnego, wedding planera. Firma zajmująca się profesjonalną organizacją ślubów i przyjęć weselnych, od początku do końca (czyli od pierwszego spotkania po dzień ślubu) zajmie się planowaniem oraz realizacją wizji Waszego dnia. Jeżeli jednak zdecydujecie się wziąć w swoje ręce organizację ślubu i wesela, poniżej przedstawiam etapy planowania uroczystości na umowny rok przed ślubem.

Rok przed ślubem

Pierwszą czynnością, którą musicie wykonać jest określenie budżetu weselnego – to od tej sumy wychodzić będziecie przy wyborze lokalu, fotografa, menu czy dekoracji. Po ustaleniu ile możecie przeznaczyć na przyjęcie weselne, szacujecie liczbę gości. Postawcie na przedział, np.  od 80 do 100. Posłuży Wam to przy wyborze sali weselnej.

Gdy ustalone są już wyżej wymienione sprawy, musicie dokonać wyboru lokalu, w którym odbędzie się wesele, zarezerwować datę i spisać umowę przedwstępną. Po ustaleniu daty ślubu, czas na wybór fotografa, kamerzysty i zespołu weselnego lub DJ.

Pół roku przed ślubem

Jeżeli zdecydowaliście się na ślub kościelny, jest to czas, w którym ustalacie godzinę ślubu w świątyni oraz omawiacie z kapłanem formalności niezbędne do udzielenia Wam sakramentu.

Pora również na ustalenie dekoracji sali weselnej oraz kościoła – w tym celu najlepiej powierzyć aranżację uroczystości wykwalifikowanej firmie dekoratorskiej, która idealnie uchwyci Wasze potrzeby i zmieści się w ustalonym budżecie.

W tym czasie przyszłe Panny Młode zaczynają poszukiwania sukni ślubnej i dodatków.

Trzy miesiące przed ślubem

To czas, w którym rozpoczynacie zabiegi pielęgnacyjne w salonie kosmetycznym (zarówno Panie jak i Panowie). Rezerwujemy również manicure i pedicure przedślubny, koloryzację oraz strzyżenie.

Przyszłe Panny Młode powinny wykonać próbny makijaż ślubny oraz fryzurę, po to aby mieć czas na ewentualną zmianę koncepcji.

Dwa miesiące przed ślubem

Wybieramy strój dla Pana Młodego oraz wszystkie dodatki. Oprócz strojów Pary Młodej  ustalamy wygląd druhen i drużbów oraz pomagamy przy wyborze strojów dla rodziców Państwa  Młodych.

W tym czasie należy załatwić wszelkie formalności w USC oraz formalności niezbędne do uzyskania ślubu kościelnego.

Miesiąc przed ślubem

Jest to moment, w którym ustalamy szczegóły współpracy z zespołem weselnym, fotografem i kamerzystą.

W lokalu dogadujemy sprawę menu weselnego, podajemy dokładną liczbę gości oraz spisujemy ostateczną umowę.

Tydzień przed ślubem

Według relacji i doświadczeń Par, jest to czas mieszającego się ze sobą stresu i radości. Na tydzień przed Waszym dniem ustalacie scenariusz uroczystości ślubu oraz wesela. Dobrze by było, aby trafił on w ręce wszystkich zatrudnionych przez Was podwykonawców, tak aby mogli rozplanować sobie pracę.

Po stworzeniu scenariusza, zostaje Wam jedynie relaks, odpoczynek i radocha ze zbliżającego się wielkimi krokami dnia Waszego ślubu.

Nie wahajcie się dzwonić, pisać i mailować z jakimikolwiek pytaniami – jesteśmy do Waszej dyspozycji.

0 KOMENTARZY

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *