Nieśmiertelne ślubne trendy

Planowanie ślubu i przyjęcia weselnego należy zacząć od wybrania stylu, którym kierować się będziemy przy wyborze wszystkich elementów:  od wyboru sali, menu, zespołu po dekoracje aż do sukni ślubnej. Poniżej przedstawiamy pomysły, które sprawdzą się niezależnie od panujących w danym sezonie trendów.

Zamiast konkretnego motywu – kolor przewodni

Jest to zdecydowanie jedna z najczęstszych i najłatwiejszych opcji wybieranych przez Państwa Młodych. Przyszli małżonkowie decydują się na jeden kolor, różne odcienie wybranego koloru bądź mix ulubionych. Oczywiście każda z wymienionych opcji rządzi się swoimi prawami.

Jeden kolor

Przy wyborze jednego koloru musimy dopilnować, aby kolor był w tej samej tonacji na wszystkich planowanych dekoracjach – tylko w ten sposób osiągniemy wymarzony efekt i unikniemy zamieszania. Najlepszym sposobem jest przygotowanie próby kolorystycznej (kawałka materiału, kolorowej kartki) do której porównywać będziemy wszystkie wybierane dekoracje.

Odcienie ulubionego koloru

W tym przypadku wybieramy od 3 do maksymalnie 5 odcieni wybranego koloru – zaczynając od najciemniejszego do stopniowo coraz najjaśniejszego, kończąc na bieli. Decydując się na to wyjście musimy pamiętać o równomiernym wykorzystaniu wszystkich odcieniu koloru w dekoracjach, aby uniknąć chaosu kolorystycznego.

Mix kolorów

Tu mamy dwie możliwości – wybieramy kolory różne, lecz współgrające ze sobą (na przykład pastelowe odcienie błękitu, różu i zieleni) bądź kolory kontrastujące (żółty obok fioletu). Obie z wymienionych opcji dostarczają wielu ciekawych rozwiązań – kolor główny i akcenty w kolorze kontrastującym, zabawa kolorami w zależności od pory roku, w której odbędzie się ślub i wesele  czy udany kompromis między ukochanym kolorem przyszłej Panny Młodej a Pana Młodego.

Styl marynarski

Rządzą tu przede wszystkim trzy kolory: czerwień, biel i granat.  Aby uzyskać efekt stylu marynarskiego w dekoracjach łączymy te trzy kolory proporcjonalnie i naprzemiennie. Świetnie sprawdzą tu się trójkątne chorągiewki, kokardki czy papierowe łódeczki.

Oczywiście nie byłoby stylu marynarskiego bez węzłów z grubego sznura i dekoracji w kształcie kotwicy. Nie zapomnijmy też o akcentach: kapitańskich czapkach dla Pary Młodej czy księgi gości w postaci  listów w butelce. Zamiast standardowych świeczników świetnie sprawdzą się dekoracyjne latarnie.

Styl marynarski z powodzeniem mogą wykorzystać te Pary, które planują ślub latem,  w pobliżu jezior czy morza.

Styl glamour

Jest to styl bardzo chętnie wybierany przez większość par młodych – elegancki, strojny, wystawny. Decydując się na wesele w stylu glamour musimy zacząć od wyboru sali, która również będzie wpisywała się w naszą wizję. Duże żyrandole, długie firany i zasłony w wyposażeniu sali mile widziane. Przyszła Panna Młoda może sobie pozwolić na bogato zdobioną suknię ślubną i widoczną biżuterię, zaś Pana Młodego widzimy  obowiązkowo we fraku. W ybierając styl glamour musimy uważnie dobierać menu – królować tu będzie kuchnia francuska, śródziemnomorska czy wykwintna staropolska.

W stylu glamour odnajdą się te pary, którym daleko do typowo polskiego wesela. Pamiętać należy, że jeżeli decydujemy się na tak charakterystyczny motyw przewodni musimy być bardzo konsekwentni w jego realizacji.

Styl minimalistyczny

Na pozór najłatwiejszy do osiągnięcia, w rzeczywistości najtrudniejszy. Zazwyczaj wybierają ten styl Pary, które cenią sobie nowoczesne formy, nie lubią przepychu i stawiają na prostą elegancję.

Pamiętajmy, że w stylu minimalistycznym wybór sali weselnej będzie miał ogromne znaczenie. Z miejsca rezygnujemy z sal, które nie wpisują się w naszą wizję – niestety nawet najlepsza aranżacja wnętrza nie zmieni charakteru sali. W stylu minimalistycznym, tak jak w stylu glamour musimy być bardzo konsekwentni w wyborze wszelkich detali. Stawiamy na proste formy kwiatowe, niejaskrawe kolory, kierujemy się zasadą: ,,Mniej znaczy więcej”, również w wyglądzie Pary Młodej.

Nie wahajcie się dzwonić, pisać i mailować z jakimikolwiek pytaniami – jesteśmy do Waszej dyspozycji.

0 KOMENTARZY

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *