Jak przygotować się do przymiarek sukien ślubnych?

W końcu nadszedł ten dzień, w którym po raz pierwszy w życiu przyszła Panna Młoda nałoży na siebie suknię ślubną. Jest to bardzo ważny i emocjonujący moment w przygotowaniach do ślubu, zarówno dla Panny Młodej, jak i  jej najbliższych – mamy, sióstr i przyjaciółek. Jednak zanim znajdziecie tą jedyną, wymarzoną, w której powiecie TAK swojemu przyszłemu mężowi, przed Wami wiele godzin przymierzania. Aby jak najlepiej przygotować się do tego maratonu , poniżej przedstawiam kilka rad i wskazówek.

Do przymiarek nałóż bieliznę o odpowiednim kroju i kolorze

Zdecydowanie stawiamy na cielisty kolor bielizny, unikamy wzorów i kolorów oraz wypukłości w postaci koralików, kokard czy błyskotek. Figi lub stringi powinny być bezszwowe, a  biustonosz z odpinanymi ramiączkami. Tak dobrana bielizna na pewno nie będzie Wam przeszkadzać przy przymierzaniu wielu rodzajów sukien ślubnych.

Lekki makijaż

Najlepszym wyjściem byłoby zrezygnowanie tego dnia z podkładu, jednak nie każda przyszła Panna Młoda może sobie na to pozwolić. Stawiamy zatem na lekki podkład, subtelnie podkreślone oczy oraz naturalne usta. Makijaż do przymiarek sukni ślubnych powinien być delikatny z dwóch powodów – po pierwsze, nie chcemy ubrudzić żadnej z mierzonych sukni (godziny spędzone w przymierzalniach nie służą trwałości makijażu), a po drugie, nie możemy dopuścić, aby ciężki makijaż zasłaniał naszą buzię i dominował w wyglądzie.

Niezbędnik do przymiarek

Przed przymiarkami sukien przygotujcie sobie kilka niezbędnych rzeczy, które z pewnością ułatwią Wam poszukiwania tej idealnej. Koniecznie weźcie ze sobą buty na obcasie, którego wysokość jest dla Was najwygodniejsza ( najlepsze byłyby buty w kolorze nude, ale nie jest to warunek). W butach na obcasie sylwetka na pewno będzie wyglądała korzystniej i zgrabniej. Pod ręką powinny znaleźć się również wsuwki i spinki do włosów, po to aby w każdej chwili dostosować upięcie do konkretnej sukni ślubnej. Wyposażcie się również w wodę termalną do odświeżenia i nawilżenia twarzy. Nie zapomnijcie także o przygotowaniu chusteczek do ocierania oczu ze wzruszenia!

Koniecznie pamiętajcie, aby pytać o wszystko w związku z czym macie obawy i wątpliwości. Przed zakupem bądź wypożyczeniem sukni ślubnej musicie wiedzieć czy możliwe są przeróbki, takie jak skrócenie sukni czy rękawa, lub dodanie ozdobnego paska w talii. Pytajcie się również o rabaty, niższe ceny na dodatki oraz płatność w ratach.

Nie bójcie się mówić NIE – jeżeli nie czujecie się dobrze w danym kroju czy stylu sukni, określcie to jasno i stanowczo. Możecie mieć ze sobą kilka zdjęć sukien ślubnych wypatrzonych na ,,Pintereście” (albo innym blogu o tematyce ślubnej), aby wskazać konsultantce to, co podoba się Wam bardziej lub mniej – im więcej uwag i szczegółów, tym łatwiej będzie odszukać tą w 100% idealną suknię.

Każdej przyszłej Pannie Młodej życzę powodzenia w poszukiwaniach wymarzonej sukni ślubnej!

Nie wahajcie się dzwonić, pisać i mailować z jakimikolwiek pytaniami – jesteśmy do Waszej dyspozycji.

0 KOMENTARZY

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *