Impreza w Stylu Halloween

Przed Wami tekst o innej tematyce niż ślubna – Enjoy your wedding przedstawi Wam kilka pomysłów na zorganizowanie, bardzo modnej w ostatnich latach, imprezy o tematyce Halloween.

Imprezę Halloween z góry potraktować trzeba jako pewnego rodzaju maskaradę – zarówno wystrój jak i sami goście powinni wpasować się w specyficzną tematykę wydarzenia.

Wystój

Bez znaczenia jest czy impreza jest organizowana w mieszkaniu czy w lokalu nie może zabraknąć głównego symbolu imprezy czyli charakterystycznie wyciętej z wyszczerbionymi zębami, podświetlonej od środka pomarańczowej dyni.

Oprócz dyń (tzw. Jack-o’-latern) nie powinno zabraknąć symboli wszelkiego rodzaju kościotrupów, upiorów, wiedźm i duchów. Wystrój powinien budować atmosferę grozy i horroru od samego progu. Kolory, które powinny być dominujące to oczywiście czerń, pomarańcz oraz czerwień. Idealnym rozwiązaniem, które pomoże w osiągnięciu klimatu z domu rodziny Addamsów jest zrezygnowanie z mocnego oświetlenia i postawienie na światło świec, najlepiej ustawionych w dużych ramiennych świecznikach (idealnie aby były wcześniej przybrudzone woskiem). Wszystkie halloweenowe gadżety bez problemu znajdziecie w sklepach internetowych – nie zapomnijcie o sztucznych pajęczynach!

Kostium

Na tym polu obowiązuje wszelka dowolność – oby było oryginalnie! Jeżeli sami postanowicie zorganizować imprezę w stylu Halloween nie zapomnijcie poinformować swoich gości o obowiązkowym przebraniu się.

Dobry kostium to przede wszystkim dobry pomysł – jest to świetna okazja na przegląd swojej szafy. Jako, że Halloween jest w Polsce coraz popularniejsze , nie ma problemu ze znalezieniem akcesoriów choćby w hipermarketach. Postawić można także na upiorny makijaż – w Internecie znajdziecie mnóstwo pomysłów jak za pomocą podstawowych kosmetyków (i składników spożywczych) możecie stworzyć na swojej twarzy niesamowitą charakteryzację. Mile widziane kły, blade twarze, krew i sztuczne blizny.

Menu

Serwowane gościom jedzenie również powinno być trochę przebrane 😉 Wszelkiego rodzaju babeczki, kanapeczki i koreczki powinny być ozdobione, np. papierowymi duszkami doklejonymi na wykałaczkach. Oliwki i mozzarella mogą być podstawą do zrobienia trupich oczu a pieczone kiełbaski przerobić możemy na gnijące paluszki – im obrzydliwiej, tym lepiej.

Serwowane drinki także stanowią część potwornego menu. Nazwijcie je upiornie: żabi skrzek, krew truposza czy bagienny opar. Przydadzą tu się żelki w kształcie robaków, mieszadełka z pająkami i dyniami (do kupienia w internetowych sklepach z gadżetami). Soki i syropy użyte do drinków powinny być zielone, niebieskie lub czerwone – w kolorach krwi bądź magicznych mikstur.

Pamiętajcie, że jeżeli chcecie zorganizować imprezę tematyczną to każdy jej szczegół powinien być przemyślany i w konwencji tematu. Gwarantujemy, że wtedy efekt  pracy doceniony będzie przez Waszych gości. Dobrym pomysłem będzie również wymyślenie kilku zabaw wprowadzających gości w klimat imprezy. W przypadku Halloween mogą być to podchody w ciemności 🙂 Enjoy your wedding życzy dobrej zabawy.

Nie wahajcie się dzwonić, pisać i mailować z jakimikolwiek pytaniami – jesteśmy do Waszej dyspozycji.

0 KOMENTARZY

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *